Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Markery paintball

( ilość produktów: 127 )

Markery do paintballa są niezbędne do gry w paintballa – czym dokładnie są markery i jakie mają one przeznaczenie? W jakich wariantach występują? Jakie są ich ceny? Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z tym wyposażeniem!

Czym są markery do gry w paintball?

Pistolet do paintballa

Markery do paintballa, powszechnie określane jako pistolety do paintballa, to urządzenia używane w paintballu do strzelania w przeciwników. Wewnątrz markerów paintballowaych umieszcza się kulki z farbą, które pozwalają na oznaczenie trafionych przeciwników w trakcie rozgrywki.

W sprzedaży można znaleźć markery do gry w paintball, które różnią się wyglądem, funkcjami i wydajnością, dopasowując się do różnych stylów gry i preferencji użytkowników.

Markery do paintballa – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje markerów przeznaczonych do gry w paintballa, dlatego też warto przyjrzeć im się bliżej. Czym charakteryzuje się każdy marker do paintballa?

Markery do paintballa można podzielić na dwa rodzaje jeżeli chodzi o źródła jego zasilania:

  • Markery do painballa zasilane poprzez dwutlenek węgla CO2.
  • Markery do painballa zasilane poprzez sprężone powietrze HP.

Markery do paintballa mechaniczne

Są to podstawowe i najczęściej używane markery do gry w paintball. Działają za pomocą mechanizmów mechanicznych z wykorzystaniem sprężonego powietrza, które umożliwiają strzelanie w przeciwników kulkami. Są to stosunkowo proste, trwałe pistolety, które często używane są przez początkujących i okazjonalnych graczy. Nie wymagają one skomplikowanego i kosztownego serwisowania.

Markery do paintballa elektroniczne

Te markery wykorzystują komponenty elektroniczne do wyboru odpowiedniego trybu strzelania, czułości spustu i kontroli innych ustawień, dzięki czemu mogą one zapewnić szybsze tempo strzelania. Ze względu na obecność komponentów elektronicznych mogą być one bardziej wymagające w serwisowaniu. Markery elektroniczne są popularne wśród doświadczonych graczy i wykorzystywane również na zawodach.

O czym pamiętać przy wyborze markera do paintballa?

Wybierając marker do paintballa, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę takie czynniki, jak poziom doświadczenia, styl gry, budżet i rodzaj gier, w których wyposażenie to ma być używane.

Dodatkowo warto uwzględnić markę tego typu wyposażenia, wagę oraz wielkość pistoletu, a także rodzaj spustu, by korzystanie z niego było wygodniejsze.

Markery do gry w paintballa – ile kosztują?

Ceny markerów przeznaczonych do gry w paintballa są zróżnicowane i zależą one głównie od rodzaju konstrukcji tego typu wyposażenia.

Podstawowe markery do gry w paintball o konstrukcji mechanicznej są wydatkiem na poziomie od około 1500-2000 złotych, natomiast wtedy, gdy chce się zakupić wysokiej klasy marker do paintballa o konstrukcji elektronicznej, w takim przypadku trzeba przygotować się na wydatek nawet ponad 2000-8000 złotych.

Dodatkowo przy kupnie markera do paintballa nie zapomnij o tym, że potrzebna Ci będzie także amunicja. Zobacz kategorię: Kulki do paintballa.

pixel