Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kulki do paintballa

( ilość produktów: 16 )

Kulki do paintballa

Kulki do paintballa

Kulki do paintballa są tym, bez czego nie może się obejść gra w paintball. Są to kapsułki z farbą. Po trafieniu w przeszkodę pocisk zostaje zniszczony, a powierzchnia w którą uderzyła kulka zostaje pomalowana na określony kolor.

Skorupa kulek do paintballa jest delikatna i łatwo pęka, gdy uderza w  przeszkodę, pozostawiając na niej plamę farby. Skorupa kulki do paintballa musi wytrzymać niemal natychmiastowe przyspieszenie od 0 do 325 km / h a następnie uderzyć i rozdzielić się na stosunkowo miękkim ciele. Oznacza to, że kulka, kapsułka musi być mocna, ale delikatna.

Kulki do paintballa to niezbędny element wyposażenia każdego gracza w tej coraz popularniejszej grze. Mowa tutaj o niewielkich kulkach zrobionych z tworzywa sztucznego. Są one wypełnione farbą. Trafia się nimi w przeciwników podczas rozgrywki. Warto zaznaczyć, że obecnie w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje kul do paintballa, różniące się między innymi kalibrem, wypełnieniem, kolorami czy też jakością wykonania.

Kulki do paintballa - rodzaje

Obecnie na rynku dostępne są m.in. kulki standardowe, które są najczęściej wykorzystywane w czasie gry. Mają one kaliber 68 lub 50 i wypełnione są farbą olejną, która pozostawia trwałe ślady na ubraniach. Często wykorzystywane są też kulki olejowe. Wypełnione są one farbą olejną, która jest bardziej płynna aniżeli w przypadku kulek standardowych. Dzięki nim zwiększa się dokładność trafień. Popularne są też kulki hydro. Te modele wypełnione są wodą, która zamiast farby zostawia po trafieniu tylko plamę wilgoci. Takie kulki są przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego i łatwiejsze do usunięcia z odzieży. Innym rodzajem są kulki wypełnione proszkiem, które zamiast farby zostawiają po trafieniu delikatną plamę proszku. Mają one mniejszą siłę uderzenia. Takie kulki są idealne do gry dla dzieci i początkujących graczy.

Kulki do paintballa - zalety

Okazuje się, że kulki do paintballa mają bardzo dużo zalet. Jedną z nich jest to, że pozwalają na bezpieczną rozgrywkę. Wszystko przez to, że są one zrobione z miękkiego tworzywa sztucznego, co minimalizuje ryzyko poważnych urazów. Ponadto ich różnorodność pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb graczy i umożliwia dostosowanie gry do poziomu zaawansowania uczestników. Warto dodać, że dostępność wielu typów kul do paintballa pozwala też na eksperymentowanie z różnymi typami amunicji. Można też testować ich skuteczność w czasie gry. Bardzo przydatny okazuje się również marker. Bardzo ważne jest to, żeby kulki do paintballa pochodziły od renomowanego producenta. W obecnych czasach coraz popularniejsze są ekologiczne modele. Mowa tutaj o kulkach wypełnionych wodą, które można kupić w relatywnie niskiej cenie.

Kulki do zadań specjalnych

Jak się okazuje, oprócz standardowych kulek do paintballa, istnieją też modele specjalne. Pośród nich są kule śnieżne. Świetnie nadają się one do gry w zimowych warunkach. Często wykorzystywane są też z kulki fluorescencyjne, które świecą w ciemności, co pozwala na prowadzenie gry nawet po zmroku. Dostępne są również kulki "break", które rozbijają się na drobne kawałki po trafieniu celu, co zmniejsza ryzyko powstawania zadrapań i otarć, a jest to bardzo istotna kwestia. Podstawową kwestią zawsze jest bezpieczeństwo. Dlatego kulki do paintballa powinny być bezpieczne w użytkowaniu. Nie mogą też wyrządzać szkód. Bardzo istotne jest stosowanie ich zgodnie z zasadami gry. Zaletą kulek do paintballa jest głównie duża różnorodność, która pozwala na dobór odpowiednich kulek do konkretnych warunków i potrzeb graczy. Dzięki temu gra w paintballa staje się jeszcze bardziej interesująca i emocjonująca, co jest przecież priorytetem.


Należy pamiętać że podczas dostawy kulek do paintballa trzeba sprawdzić stan kul w obecności kuriera!

 
pixel