Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ochraniacze do paintballa

( ilość produktów: 31 )

Paintball to coraz bardziej popularna aktywność wybierana przez grupy przyjaciół albo rodziny. Gra zespołowa, która pozwala poczuć się jak na polu bitwy, chociaż z pozoru jest bezpieczna, warto poznać kilka zasad, które pozwolą uniknąć kontuzji oraz niebezpiecznych sytuacji. Nie bez powodu podczas gry potrzebne są ochraniacze, nie tylko na oczy, ale i resztę ciała. Pociski wykonane z kolorowej farby, mogą wydawać się niegroźne, ale trzeba pamiętać, że twarda kulka wymierzona do nas z broni automatycznej może zostawić nawet siniaka.

Co to są ochraniacze do paintballa?

Są to części garderoby, które nakłada się na najbardziej newralgiczne części ciała jak klatka piersiowa, oczy, szyja, a nawet kończyny. Oberwanie rozpędzoną kulką jest bolesne i może skończyć się siniakiem. Z tego powodu lepiej ochraniać te części ciała, którym nagły pocisk mógłby wyrządzić krzywdę.

Typy i rodzaje ochraniaczy do paintballa

Ciało człowieka jest rozległe i z tego powodu do paintballa używa się różnego rodzaju ochraniaczy. Ochraniacze paintball można dostać w sklepach sportowych. Znajdują się tam ochraniacze na poszczególne partie ciała jak dolne kończyny oraz górne. Warto zadbać o ochronę piszczeli, czy też przedramion, ponieważ te części ciała posiadają znacznie mniej tkanki tłuszczowej i mięśni, co może doprowadzić do poważniejszego zranienia się. Ochraniacz klatki piersiowej jest podstawą tak jak ten na oczy lub szyję. Nie tylko dodaje to nastroju w trakcie zabawy, ale i chroni najważniejsze organy wewnętrzne, które osłonięte ochraniaczem nie nabawią się urazów.

Dlaczego warto kupić ochraniacze do paintballa?

Ochraniacze to podstawa, a nie opcja. Warto zadbać o swoje zdrowie nawet podczas zabawy z przyjaciółmi. Już podczas jednej sesji bez odpowiedniego sprzętu, można doznać samych nieprzyjemności podczas gry i zamiast cieszyć się zabawą, będziemy martwić się urazami. Gra, chociaż bezpieczna może wydawać się brutalna. Podczas strzelania do przeciwnika, nieczęsto zastanawiamy się gdzie leci pocisk, zależy nam jedynie na trafieniu w przeciwnika. Z tego powodu, bez odpowiedniego sprzętu ochraniającego nasze ciało, można nabawić się urazów oraz siniaków.

pixel