Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zestawy

( ilość produktów: 29 )

Jaki zestaw do paintballa wybrać?

Paintball to popularny sport, który polega na tym, że strzela się do innych użytkowników z przeciwnej drużyny barwionymi nabojami. Dobrze jest zatem wiedzieć z jakich elementów składa się zestaw do paintballa.

Jakie elementy powinny występować w podstawowym zestawie do gry w paintball

Przede wszystkim do tej gry potrzebne są:

  • maska ochronna
  • marker do paintballa
  • magazynek
  • butla CO2

Dodatkowo warto pamiętać u ubraniach do paintball takich jak

  • pasek,
  • ochraniacz,
  • opaska,
  • ubranie ochronne,
  • buty.

Dobrze jest też pamiętać o tym, że buty najczęściej trzeba mieć swoje prywatne, dlatego warto wybrać takie, które są na płaskiej podeszwie, dzięki czemu będzie można w nich bezpiecznie chodzić po różnym terenie.

Czemu ważna jest maska ochronna na twarz?

Maska chroni każdego użytkownika przed urazem, do którego może dość w trakcie gry. Czasami w niektórych miejscach są dawane tylko same okulary ochronne, jednak lepszym rozwiązaniem jest użycie całej maski, która zasłania nie tylko oczy, ale całą twarz. Przez taką maskę można swobodnie wszystko widzieć, a jest się całkowicie bezpiecznym w czasie gry. Maski mogą być w różnych kolorach.

Do czego potrzebna jest butla w paintballu?

Butla jest wypełniona gazem i służy do napędzania ładunków. Wykorzystuje do tego energię sprężonego gazu. Warto też dodać, że na polskim rynku są dostępne butle wypełnione sprężonym powietrzem lub dwutlenkiem węgla. Należy jednak mieć na uwadze, że obecnie popularniejsze stają się butle wypełnione sprężonym powietrzem, gdyż są o wiele łatwiejsze w użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę, że zimą dwutlenek węgla może się szybko zamrozić, co sprawi, że dalsza zabawa będzie niemożliwa.

Dlaczego warto kupić własny zestaw do paintballa?

Z reguły zestawy są w cenie wejścia na plac, który jest udostępniony do zabawy. Jednak można mieć także swój własny sprzęt. Dobrze jest jednak wybierać takie akcesoria, które są sprawdzone i przez to jest pewność, że wszystko będzie się odbywało bezpiecznie i zgodnie z regulaminem. Należy też pamiętać, że taki zestaw do paintballa może być fantastycznym pomysłem na prezent dla naszych najbliższych, którzy są miłośnikami tej gry. Ceny zestawu zależą od ilości akcesoriów oraz od tego, jakiej marki komplet się kupi. Co ważne, to zestaw ten może być używany przez wiele sezonów bez żadnych uszkodzeń.

pixel