Czym różni się paintball dla dzieci od paintballa dla dorosłych?
Paintball dla dzieci różni się przede wszystkim sprzętem. Ten przeznaczony dla dzieci jest lżejszy i mniejszy. Wszystko po to, aby gra była dostosowana do wieku i wzrostu graczy, a także zapewniała maksymalne bezpieczeństwo.W sklepach ze sprzętem paintballowym wybór produktów zarówno dla młodszych jak i dla starszych graczy jest bardzo duży!
Sprzęt dopasowany do wieku
Bezpieczeństwo i dobra zabawa podczas rozgrywki to priorytety. Aby je zapewnić, należy jak najlepiej dopasować sprzęt do paintballa do grupy zawodników. Różnica w sprzęcie jest zasadnicza. Markery do gry są znacznie lżejsze i mniejsze. Mniejszą średnicę mają także kulki. Przy Ograniczeniu prędkości wylotowej w znaczny sposób zmniejsza się energia uderzenia. Sprzęt dla najmłodszych jest również znacznie tańszy niż sprzęt dla dorosłych.
Krótszy czas rozgrywek
Jeśli chodzi o grupy najmłodszych zawodników, a więc od 7 lat, rozgrywki zazwyczaj mieszczą się w 2 godzinach. W przypadku rozgrywek dla osób starszych, rozgrywki trwają do 3 godzin. Czas rozgrywek różni się z kilku powodów. Dorośli mają do wyboru różne scenariusze gry: dłuższe i krótsze oraz bardzo wymagające. Dla dzieci przygotowane są najprostsze scenariusze gry. Długość rozgrywki zależy także od ilości wykupionych kulek. Im więcej kulek, tym dłuższa rozgrywka.
Poziom trudności
Sprzęt oraz wybrany scenariusz gry z różną ilością kulek to nie jedyne różnice. Dotyczą one także poziomu trudności, a więc wybór poligonu. Na Arenie Mocy można wybrać poligony z różnym stopniem trudności, od Areny Hana, która jest średnio zaawansowana przez świątynię Jedi oraz Kessel – poligon o największym poziomie trudności.
Ubiór i bezpieczeństwo
Bez względu na wiek, na polu paintballowym wymagany jest odpowiedni strój. Dobre pola paintballowe zapewniają mundur, a także potrzebne ochraniacze i maski. Grupy najmłodszych graczy wyposażone są w wysokiej jakości maski, doskonale dopasowane, z szybkami zapobiegającymi parowaniu. Mają również dodatkowe ochraniacze np. ochraniacze korpusu. Osoby dorosłe nie muszą z nich korzystać.