Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Marker Dye Proto RIZE MAXXED część pierwsza

2019-10-17
Marker Dye Proto RIZE MAXXED część pierwsza
Dye Proto RIZE MAXXEDCzyli ładny i solidny marker ze średniej półki.

   Oficjalna premiera miała miejsce jakiś czas temu i od tamtej pory RIZE zasłużył sobie na całkiem dobrą reputację. Można powiedzieć, że jest to wersja rozwojowa RAILa, który jest już z nami chyba od 2011 roku.

Cena to poniżej 1300 zł. Czy to dużo? Dla jednych pewnie tak dla innych nie. Ja się postaram w miarę zwięźle opisać co za te 1300 zł otrzymujemy, a moim zdaniem otrzymujemy całkiem sporo.

   Jak wszystkie produkty firmy Dye, marker charakteryzuje się dobrym, ładnym wykonaniem i moim zdaniem wręcz elegancją. Może na pierwszy rzut oka wyglądać nieco ciężko jednak jest bardzo lekki. Body, spust i Fuse Bolt zostały wykonane z wysokiej jakości, bardzo wytrzymałego aluminium. Użyte materiały na pewno zaskoczą na in plus użytkowników RIZEa.

   Kształt spustu jest bardzo wygodny i zapewnia doskonałą wydajność przy szybkim strzelaniu, do tego można go regulować (długość ruchu). Ramka została zaadoptowana z markera High End DM 14 i jest wręcz legendarnie wygodna. Całość jest bardzo dobrze zbalansowana i możemy mieć pewność, że marker nie będzie nam się wyślizgiwał z rąk. Marker wyposażony jest w regulator Hyper3 zapewniający ciśnienie pracy w okolicach 140 psi. Regulator ten jest raczej bezkonkurencyjny jeśli chodzi o stabilność i powtarzalność przepływu powietrza jeśli porównamy go regulatorami w markerach tej klasy od innych producentów. Stąd też wysoka celność RIZEa. Jako ciekawostkę dla niewiedzących – marker mechaniczny ma ciśnienie pracy około 800 psi – czyli jest klika razy mniej delikatny dla kulek.

   Marker ma 4 tryby strzelania (zmieniamy za pomocą płytki LED), możemy go rozpędzić do 15-18 kulek na sekundę nie tracąc przy tym celności. Oczywiście dzięki niskiemu ciśnieniu pracy możemy używać kruchych, turniejowych kul.
RIZE posiada laserowe oczy czyli jeśli nie ma załadowanej kulki, czujnik nie pozwoli strzelić. Do tego wyposażono go w Dye Eye Piping – system zapobiegający odkładaniu się brudów w środku markera oraz zapewniający lepsze umieszczenie kulki przed strzałem w komorze markera. Sprawdzone i bardzo dobre rozwiązanie.
14” calowa, 2-wu częściowa lufa nie wymaga reklamy. Dye od lat słynie z najwyższej jakości luf i właśnie taką znajdujemy tutaj na wyposażeniu.

   Do MAXXED dołożono ASA on/off – taka niby drobnostka, a jednak bardzo poprawia komfort obsługi. Wystarczy przełączyć dźwignię i odcinamy dopływ powietrza do markera. W pudełku znajdziemy także: komplet kluczy imbusowych, barrel bag, smar i instrukcję obsługi.

   Marker zasilany jest baterią 9V, która wystarcza na około 40.000 strzałów. A podobno sam ma wytrzymać ponad 500.000 wystrzałów.

   RIZEa jak każdy marker należy smarować i dbać o jego czystość. Ponieważ jest urządzeniem bardziej zaawansowanym niż markery mechaniczne, należy dbać o czystość bardziej niż w markerach mechanicznych Dye idąc na rękę użytkownikom, zrobił w różnych kolorach uszczelki aby się nie myliły i prościej było je zmieniać. Z odrobiną dobrej woli serwisowanie RIZEa jest banalne.

A i polecam przeczytać instrukcję lub obejrzeć jakiś filmik w necie. Wiedza nie boli;)
Dla snajperów – marker jest dosyć cichy.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel